Om oss

kontakt

om velvet

Velvet är en skönhetssalong för dig som gillar vardagslyx. Vårt koncept är att erbjuda våra kunder en helhetsupplevelse och inte bara en tjänst. Redan när du anländer till salongen möter vår salongsvärd upp dig och förbereder dig för dina behandlingar. I vår lounge bjuder vi dig på fika och en stunds avkoppling. Kom därför gärna en stund innan din bokade behandlingstid. 

På Velvet arbetar vi med noggrant utvalda produkter som självklart också finns till försäljning i vår butik. Vi paketerar gärna din upplevelse tillsammans med dig och dina vänner. Bokar ni flera behandlingar erbjuder vi er ett separat rum med frukt och dryck som ni kan umgås i mellan era behandlingar. Vi erbjuder också särskilda bröllopspaket, företagspaket och evenemangspaket.
Flertalet av våra tjänster kan också utföras utanför salong till en fast timkostnad.

Vill du veta mer om oss och vad vi erbjuder, tveka inte att kontakta oss. 

VÅR PERSONAL

Jonna Lydahl
jonna@velvet.nu

Stina Pehrson
stina@velvet.nu

Sophia Ahlin 
sophia@velvet.nu

Polly Stenström
polly@velvet.nu

Felicia Svensson
felicia.s@velvet.nu

Alice Grave
alice@velvet.nu

Amanda Andersson
amanda@velvet.nu

Felicia Jensen
felicia.j@velvet.nu

Kontakta oss

Telefon: 0411-10446

besök oss

Stora Östergatan 47d
27134 Ystad.
Ordinarie öppettider
Måndag: 10.00-18.00
Tisdag: 10.00-18.00
onsdag: 10.00-18.00
torsdag: 10.00-18.00
fredag 10.00-18.00
lördag: enligt tidsbokning
söndag: stängt

Öppettider jul/nyår

 

Fredag 20/12 Stängt

Lördag 21/12 Stängt

Söndag 22/12 Stängt

Måndag 23/12 10.00-18.00

Tisdag 24/12 10.00-12.00

Onsdag 25/12 Stängt

Torsdag 26/12 10.00-16.00

Fredag 27/12 10.00-18.00

Lördag 28/12 Stängt

Söndag 29/12 Stängt

Måndag 30/12 10.00-18-00

Tisdag 31/12 10.00-15.00

Onsdag 1/12 Stängt


vill du besöka oss utöver ordinarie
öppettider gäller endast tidsbokning



JOBBA HOS OSS

Vill du bli en del av vårt team på Velvet?
Just nu söker vi frisör, hudterapeut ochnagelterapeut på deltid eller heltid i Ystad.Skicka din ansökan till jobb@velvet.nu

 
© Copyright velvet.nu